biżuteria srebrna

BIŻUTERIA SREBRNA 925 – TO WARTO WIEDZIEĆ

wpis w: Blog | 0

BIŻUTERIA SREBRNA 925 – TO WARTO WIEDZIEĆ

Biżuteria srebrna zachwyca kobiety od zawsze. To z pewnością klasyka sama w sobie, a obecnie jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu. Niezwykłą popularnością cieszą się delikatne srebrne bransoletki na łańcuszku i wyraziste naszyjniki z pięknymi symbolami, srebrnymi zawieszkami. Taka biżuteria idealne akcentuje każdą stylizację, nadając jej wyjątkowego charakteru i szyku. Równie ważnym jest także to, by służyła nam jak najdłużej. Poniżej dowiesz się, czy i co możesz zrobić, by wpłynąć na ten fakt.

SREBRO 925 W BIŻUTERII SREBRNEJ

Srebro (symbol chemiczny Ag) to zdecydowanie, obok złota, najpopularniejszy metal szlachetny. Jest od dawna powszechnie stosowane i cenione w jubilerstwie, wykorzystywane jako piękny kruszec do tworzenia szlachetnej biżuterii srebrnej. Jednakże, biżuteria ta nie powstaje ze srebra w czystej postaci – takie srebro byłoby za miękkie. Dlatego, by zwiększyć trwałość srebra, stosuje się domieszki, przede wszystkim miedź. Jeśli chcesz więc kupić biżuterię srebrną, zwróć uwagę na jej próbę, czyli ilość czystego srebra w stopie. Im wyższa próba srebra, tym Twoja biżuteria zyskuje na wartości. Najbardziej znane próby srebra to 925, 875 i 830. Najcenniejszą z nich jest próba 925. Co to oznacza? Wyroby ze srebra tej próby posiadają aż 92,5% czystego srebra, to ich atut. Co się z tym wiąże – ryzyko uczulenia na takie produkty srebrne jest praktycznie znikome. Natomiast, wraz z obniżaniem się próby, pojawia się więcej domieszek (np nikiel), a to zwiększa ryzyko wystąpienia alergii.

Wybierając biżuterię marki ACHA Studio Biżuterii, masz pewność, że powstała ze srebra najwyższej jakości i wytrzymałości – próby 925. 

BIŻUTERIA SREBRNA – JAK O NIĄ DBAĆ?

Nowa biżuteria srebrna prezentuje się przepięknie i wyjątkowo. Jeśli chcesz, by Twoja biżuteria zachowała piękne walory estetyczne, swój naturalny kolor i wyjątkowy blask na dłużej, pamiętaj o tym, by odpowiednio o nią dbać. Właściwa pielęgnacja i regularne czyszczenie biżuterii ma tutaj duże znaczenie. Poniższej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które Ci w tym pomogą:

  1. Przechowuj swoją biżuterię w woreczku strunowym (dołączonym do naszej biżuterii) i pudełku jubilerskim, w miejscu suchym i chłodnym. Nie w łazience. Z dala od źródeł wilgoci. Co więcej, główną przyczyną czernienia (ciemnienia) srebra są związki siarki zawarte w powietrzu. Biżuteria srebrna traci swój urok szybciej, nawet leżąc w kuferku, jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone. 
  2. Chroń swoją biżuterię przed kontaktem z kosmetykami (lakierami do włosów, balsamami, kremami, perfumami) oraz wszelkimi detergentami. Substancje chemiczne w znaczącym stopniu oddziaływają niekorzystnie na srebro.
  3. Zdejmuj ją przed uprawianiem sportu, opalaniem, kąpielą, spaniem czy wykonywaniem różnym prac domowych. Już sama woda wykazuje silne właściwości ścierające.

Więcej informacji o tym, jak dbać o biżuterię znajdziesz w naszym poradniku.

Czasami jednak zastanawiamy się dlaczego, pomimo odpowiedniej pielęgnacji, biżuteria ze srebra ciemnieje, staje się brązowa czy wręcz czarna. Według jednej z opinii dzieje się tak, gdy osoba, która ją nosi choruje. Do chwili obecnej naukowcy nie potwierdzili związku między chorobą a ciemnieniem srebra. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że u osoby, u której srebro nigdy nie czerniało nagle zmieniło kolor? Nasz organizm, wraz z potem, wydala związki siarki. W zależności od wieku, diety, pory roku, przyjmowanych leków czy aktywności fizycznej i stopnia zanieczyszczenia powietrza, stężenie siarki może być bardzo duże, a wówczas srebro może zmienić swoją barwę. 

Ważny jest jednak fakt, iż srebrnej biżuterii można przywrócić jej pierwotny kolor, czyszcząc ją wyłącznie specjalnymi, przeznaczonymi do tego środkami. Pamiętaj, że tak popularna metoda czyszczenia srebra pastą do zębów może w znacznym stopniu zniszczyć Twoją biżuterię. W naszym sklepie dostępna jest m.in. profesjonalna ściereczka do czyszczenia biżuterii ze srebra.

SREBRNA BIŻUTERIA MARKI ACHA STUDIO BIŻUTERII

Zatem, proponujemy zaparzyć ulubioną kawę lub herbatę i zobaczyć nasz sklepMamy dla Ciebie wiele interesujących propozycji. Unikatowe, eleganckie i ręcznie robione bransoletki oraz naszyjniki ze srebra próby 925. Jesteśmy przekonani, że skradną Twoje serce.

Zapraszamy również na nasz Facebook i Instagram. Zobacz nowości, ciekawe stylizacje biżuteryjne i propozycje na piękny prezent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.