pielęgnacja biżuterii


PIELĘGNACJA BIŻUTERII SREBRNEJ

Jak dbać o biżuterię? Jak przywrócić blask biżuterii srebrnej? Jak przechowywać biżuterię?

Pielęgnacja biżuterii srebrnej pomoże zachować jej naturalny kolor i piękny blask na dłużej. Tym samym, biżuteria będzie służyła Ci dłużej, uzupełniając Twoje stylizacje i podkreślając Twój niepowtarzalny styl.

Poniżej kilka naszych wskazówek, z których warto skorzystać.

UŻYTKOWANIE BIŻUTERII

Pamiętaj, aby swoją biżuterię nie narażać na uszkodzenia mechaniczne, nie pozostawiać jej na powierzchniach ostrych i chropowatych. Chroń biżuterię przed kontaktem z wszelkimi kosmetykami (perfumami, lakiem do włosów, kremem, zmywaczem do paznokci, itd.) czy domowymi środkami czyszczącymi lub kwasami. Zawsze zdejmuj swoją biżuterię przed opalaniem, kąpielą, uprawianiem sportu i spaniem. Dotyczy to również wykonywania różnych prac domowych i innych czynności, narażających ją na możliwe uszkodzenia, zniekształcenia czy odbarwienia. Najkorzystniej jest, gdy do każdego stroju założysz biżuterię na samym końcu.

PRZECHOWYWANIE BIŻUTERII

Zmiana barwy niektórych kamieni, czernienie i rysowanie srebra to naturalne procesy zachodzące w trakcie użytkowania biżuterii. Jednak postępują one szybciej, gdy biżuteria narażona jest na stały kontakt ze światłem i powietrzem. Z tego powodu każdą sztukę biżuterii przechowuj oddzielnie, w dołączonym przez nas woreczku strunowym i pudełku jubilerskim. Odradzamy jakiekolwiek opakowania metalowe lub szklane. Pamiętaj, by miejsce przechowywania biżuterii było chłodne, suche i ciemne, z dala od miejsc wilgotnych (np. łazienka) i źródeł ciepła (np. kaloryfer).

CZYSZCZENIE BIŻUTERII

Zdejmując biżuterię, usuń z niej ewentualne ślady kosmetyków, zabrudzeń czy potu, przecierając ją suchą i miękką ściereczką. Najlepiej nie czyścić biżuterii różnymi środkami chemicznymi, ponieważ może to spowodować zmianę barwy lub zmatowienie. Polecamy profesjonalną ściereczkę, przeznaczoną do polerowania i czyszczenia biżuterii srebrnej. Ściereczkę możesz kupić w naszym sklepie. Dostępny u nas jest również profesjonalny płyn do srebra.