SKLEP INTERNETOWY – REGULAMIN

Zanim dokonasz zakupu, zapoznaj się z poniższym regulaminem.

1. Definicje

1.1. Sprzedający – Tomasz Szymczak prowadzący działalność gospodarczą pod firmą ACHA Tomasz Szymczak. Adres prowadzenia działalności: ul. Granitowa 15/2 (dawna Niedbalskiego), 44-121 Gliwice. NIP 6312344646, REGON 362915288. Telefon: 737 460 775, e-mail: kontakt@achastudio.pl.

1.2. Konsument – osoba fizyczna, nabywająca produkty za pośrednictwem sklepu internetowego dostępnego pod adresem https://achastudio.pl/sklep w celu niezwiązanym bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.

1.3. Kupujący – zarówno Konsument, jak i Przedsiębiorca.

1.4. Produkt – rzecz ruchoma dostępna w niniejszym sklepie internetowym, stanowiąca przedmiot umowy sprzedaży.

1.5. Serwis – serwis internetowy działający pod adresem https://achastudio.pl.  

1.6. Sklep internetowy/sklep – platforma funkcjonująca w ramach Serwisu, za pośrednictwem której możliwe jest składanie zamówień na produkty.

1.7. Regulamin – niniejszy dokument, określający warunki dokonywania zamówień w sklepie internetowym znajdującym się pod adresem https://achastudio.pl/sklep.

1.8. Konto/konto Kupującego – indywidualne konto utworzone przez Kupującego w ramach sklepu internetowego, umożliwiające korzystanie z usług świadczonych przez Sprzedającego i zawierające m.in. informacje dotyczące zamówień złożonych przez Kupującego.

1.9. Rejestracja – czynność polegająca na utworzeniu przez Kupującego konta, przy użyciu formularza dostępnego na stronie sklepu.

1.10. Hasło – indywidualny ciąg znaków wybranych przez Kupującego, służący do uzyskania dostępu do konta.

1.11. Dni robocze – dni tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, na mocy obowiązujących przepisów prawa.

1.12. Płatność – dokonane zapłaty za produkt/y i ich dostawę.

1.13. Koszty dostawy – opłata za dostawę produktu/ów do Kupującego.

1.14. Umowa/umowa sprzedaży – umowa sprzedaży w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zawarta pomiędzy Kupującym a Sprzedającym na odległość, za pośrednictwem sklepu internetowego.

1.15. Zamówienie – oświadczenie woli Kupującego, zmierzające bezpośrednio do zawarcia umowy sprzedaży.

1.16. Karta podarunkowa – karta o wartości równej nominałowi wyrażonemu na karcie, upoważniająca do zakupu produktów w sklepie internetowym http://achastudio.pl/.

1.17. Administrator – właściciel firmy ACHA Tomasz Szymczak, ul. Granitowa 15/2, 44-121 Gliwice. NIP 6312344646, REGON 362915288. Telefon: 737 460 775, e-mail: kontakt@achastudio.pl, który świadczy usługi drogą elektroniczną, przechowuje i uzyskuje dostęp do informacji w urządzeniach Użytkownika.

1.18. Dane osobowe – informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej poprzez jeden bądź kilka szczególnych czynników, określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej, w tym numer IP urządzenia, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy oraz informacje gromadzone za pośrednictwem plików cookie oraz innej podobnej technologii.

1.19. Użytkownik – osoba fizyczna odwiedzająca Serwis.

1.20. Urządzenie – elektroniczne urządzenie, za pośrednictwem którego Użytkownik uzyskuje dostęp do Serwisu.

1.21. RODO – Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

2. Postanowienia ogólne

2.1. Niniejszy Regulamin jest regulaminem, o którym mowa w art. 8 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) i reguluje warunki sprzedaży internetowej biżuterii oferowanej przez sklep ACHA Studio Biżuterii.

2.2. ACHA Studio Biżuterii to sklep internetowy prowadzony przez Tomasza Szymczaka, posiadającego działalność gospodarczą pod firmą ACHA Tomasz Szymczak, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej, z siedzibą w Gliwicach (44-121), przy ulicy Granitowej 15/2. NIP 6312344646, REGON 362915288. Telefon: 737 460 775, e-mail: kontakt@achastudio.pl.

Dane do przelewu: ACHA Tomasz Szymczak, ul. Granitowa 15/2, 44-121 Gliwice, ING Bank Śląski 32 1050 1285 1000 0092 1804 5004.

2.3. Wszystkie zaprezentowane produkty wraz z cenami nie są ofertą, tylko zaproszeniem do zawarcia umowy (zgodnie z art. 71 Kodeksu Cywilnego).

2.4. Dokonanie zakupu w sklepie jest jednoznaczne z  akceptacją niniejszego regulaminu.

2.5. Sprzedaż za pośrednictwem sklepu prowadzona jest zarówno na terenie Polski, jak i za granicę.

2.6. Sprzedający za pośrednictwem sklepu świadczy sprzedaż detaliczną.

2.7. Sprzedający ma prawo dokonywania zmian cen produktów i kosztów dostawy, wprowadzenia do oferty nowych produktów, wycofywania produktów z oferty, a także ogłaszania, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych. Jednocześnie Sprzedający zapewnia, że nie ma to wpływu na zamówienia dokonane przed dniem wejścia w życie zmian, o których mowa powyżej.

2.8. Podane ceny produktów nie zawierają kosztów dostawy.

2.9. Do każdego zakupu dołączony jest paragon lub, na życzenie Kupującego wyrażone przy składaniu zamówienia (w polu Uwagi do zamówienia), faktura VAT.

2.10. Kupujący zobowiązany jest do korzystania ze sklepu w sposób nie zakłócający jego funkcjonowania, niedostarczania i nieprzekazywania treści o charakterze bezprawnym oraz korzystania ze sklepu internetowego w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa i postanowieniami niniejszego regulaminu.

2.11. Różnica w barwach produktów otrzymanych w porównaniu do zamówionych może wynikać z indywidualnych ustawień monitora Kupującego. 

2.12. Kamienie naturalne wykorzystywane do tworzenia biżuterii są starannie wyselekcjonowane. Należy pamiętać, że kamienie mogą różnić się od siebie nieznacznie barwą i wzorem, w niektórych przypadkach także kształtem.

2.13. Zdjęcia produktów znajdujące się na stronie sklepu internetowego są przykładowe. Bransoletka, w zależności od rozmiaru nadgarstka, w rzeczywistości może nieznacznie różnić się od zamieszczonej na zdjęciu. Ponadto, oferowane produkty nie są tworzone w masowej ilości, tylko w pojedynczych, ręcznie wykonywanych egzemplarzach, dlatego każdy z nich jest niepowtarzalny i może różnić się od innych egzemplarzy tego samego rodzaju. 

2.14. Wszystkie projekty biżuterii, zdjęcia i teksty są własnością Sprzedającego. Zabronione jest ich kopiowanie, udostępnianie czy przedrukowywanie.

3. Rejestracja

3.1. Rejestracja w sklepie internetowym dostępnym pod adresem http://achastudio.pl/ jest bezpłatna i dobrowolna.

3.2. Rejestracja odbywa się poprzez uzupełnienie formularza, dostępnego na stronie sklepu internetowego.

3.3. W formularzu Kupujący podaje dane osobowe niezbędne do przeprowadzenia rejestracji, realizacji zamówienia i reklamacji.

3.4. Po uzupełnieniu i przesłaniu przez Kupującego formularza rejestracyjnego, Sprzedający wysyła na podany przez Kupującego adres poczty elektronicznej potwierdzenie dokonania rejestracji. Od tej chwili Kupujący może składać kolejne zamówienia korzystając ze swojego Konta.

4. Zamówienia

4.1. Wszystkie podane ceny są cenami jednostkowymi brutto (zawierają podatek VAT 23%).

4.2. Wiążącą Kupującego i Sprzedającego jest cena obowiązująca w chwili składania przez Kupującego zamówienia.

4.3. W celu dokonania zamówienia Kupujący powinien wejść na stronę internetową sklepu, wybrać produkt/y, a następnie postępować zgodnie ze znajdującymi się tam informacjami.

4.4. Dokonując zakupu bransoletki Kupujący powinien w pierwszej kolejności wybrać obwód nadgarstka, na jaki powinna być wykonana. W tym celu Kupujący może skorzystać z instrukcji podanej przez Sprzedającego w zakładce Obwód nadgarstka.

4.5. Warunkiem złożenia zamówienia jest akceptacja regulaminu sklepu.

4.6. Po dokonaniu zamówienia Kupujący otrzymuje potwierdzenie na wskazany w formularzu zamówienia adres e-mail.

4.7. Sprzedający, dodatkowo po złożeniu przez Kupującego zamówienia na bransoletkę, wysyła do Kupującego wiadomość z prośbą o potwierdzenie wybranego przy składaniu zamówienia obwodu nadgarstka. Sprzedający oczekuje na potwierdzenie 1 dzień roboczy. Brak odpowiedzi sprawi, że Sprzedający wyśle bransoletkę na wybrany wcześniej obwód. 

4.8. Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Sprzedającego.

4.9. Na dokonanie wpłaty Sprzedający oczekuje do 2 dni roboczych, licząc od daty dokonania zakupu. Po tym czasie zamówienie zostaje anulowane.

4.10. O przystąpieniu do realizacji zamówienia Sprzedający poinformuje Kupującego w osobnej wiadomości.

4.11. Wszystkie zamówienia są realizowane indywidualnie. Czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 7 dni roboczych (nie licząc czasu dostawy). Jeśli jest dłuższy, to wówczas jest podany w opisie produktu.

4.12. W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia na warunkach określonych w zamówieniu, Sprzedający niezwłocznie, najpóźniej w terminie 2 dni roboczych od zawarcia umowy sprzedaży, zawiadomi o tym fakcie Kupującego i zwróci otrzymaną od niego kwotę, jeśli została już uiszczona.

5. Sposoby płatności

5.1. Sprzedawca udostępnia Kupującemu następujące formy płatności, przedpłaty:

5.1.1. Przelew bankowy na konto.

5.1.2. Przelew on-line, serwis Przelewy24.

6. Dostawa

6.1. Czas dostawy jest zgodny z deklarowanymi przez przewoźnika terminami dostawy.

6.2. Sprzedający zapewnia następujące formy dostawy:

6.2.1. Poczta Polska – poczta pocztowa – 14 zł.

6.2.2. Poczta Polska – przesyłka listowa polecona priorytetowa zagraniczna – 18,30 zł. 

6.2.3. Paczkomaty InPost – 14,70 zł. W uwagach do zamówienia należy podać numer wybranego Paczkomatu i jego dokładny adres.

6.3. Koszty dostawy pokrywa Kupujący. Są one widoczne podczas procesu składania zamówienia i dostępne w zakładce Dostawa. Kupujący może też skorzystać z darmowej dostawy przy zakupach od 190 zł.

6.4. Zamówiony/e produkt/y Sprzedający wysyła na adres wskazany przez Kupującego w procesie składania zamówienia.

6.5. Jeśli adres dostarczenia przesyłki ma być inny niż adres Kupującego podany w szczegółach zamówienia, Kupujący powinien zaznaczyć pole Wysłać na inny adres? i podać dane osoby, która ma otrzymać przesyłkę.

7. Uszkodzenie przesyłki podczas transportu.

7.1. Sprzedawca dołoży wszelkich starań, aby przesyłka była zapakowana w sposób bezpieczny.

7.2. Kupujący powinien sprawdzić, w obecności doręczyciela, stan opakowania przesyłki. Jeśli opakowanie nosi ślady uszkodzenia, Kupujący powinien sporządzić wraz z doręczycielem stosowny protokół.

7.3. Kupujący powinien niezwłocznie o uszkodzeniu poinformować Sprzedającego i przesłać mu (za pośrednictwem poczty elektronicznej) protokół/kopię protokołu wraz ze zdjęciami uszkodzonej przesyłki.

8. Zwrot towaru

8.1. Zgodnie z art. 27 ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 z późn. zm.), Kupujący będący jednocześnie Konsumentem, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki.

8.2. Kupujący, który chce odstąpić od umowy powinien przesłać Sprzedającemu (pocztą tradycyjną lub elektroniczną), w terminie 14 dni od daty otrzymania produktu, oświadczenie dotyczące odstąpienia od umowy, a następnie Kupujący powinien zwrócić towar w ciągu kolejnych 14 dni, licząc od dnia przesłania tej informacji. Kupujący może w tym celu skorzystać z naszego wzoru oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

8.3. Sprzedający zwraca Kupującemu wszystkie otrzymane od niego płatności, wliczając w to koszt dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów, wynikających z wybranego przez Kupującego sposobu dostarczenia innego, niż najtańszy sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego). Jednocześnie Sprzedający informuje, że może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania produktu lub do czasu dostarczenia Sprzedającemu dowodu jego odesłania.

8.4. Produkt należy odesłać na adres firmy: ACHA Tomasz Szymczak, ul. Granitowa 15/2, 44-121 Gliwice (z dopiskiem ZWROT), nie później niż 14 dni od daty  poinformowania Sprzedającego o odstąpieniu od umowy.

8.5. Kupujący ponosi bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Jednocześnie Sprzedający informuje, że Kupujący powinien bezpiecznie i bez uszkodzeń dostarczyć towar do Sprzedającego. W tym celu najlepiej skorzystać z przesyłki rejestrowanej. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.

8.6. Kupujący ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości produktu, będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy. Zwracane produkty nie mogą nosić oznak użytkowania, powinny być w stanie, w jakim otrzymał je Kupujący od Sprzedającego.

9. Reklamacja

9.1. Wszystkie nasze produkty są fabrycznie nowe i wolne od wad.

9.2. Sprzedający ponosi odpowiedzialność względem Kupującego za wady fizyczne i prawne towaru, na zasadach określonych w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, w szczególności w Kodeksie Cywilnym.

9.3. W sytuacji stwierdzenia wadliwości produktu przed upływem okresu odpowiedzialności Sprzedającego, Kupujący jest zobowiązany zawiadomić o tym Sprzedającego.

9.4. Reklamowany produkt i zgłoszenie reklamacyjne należy odesłać na adres: ACHA Tomasz Szymczak, ul. Granitowa 15/2, 44-121 Gliwice (z dopiskiem REKLAMACJA). Kupujący może skorzystać z naszego wzoru formularza zgłoszenia reklamacji. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.

9.5. Kupujący, odsyłając towar reklamowany zobowiązany jest właściwie go zabezpieczyć. Koszty związane z uznaną reklamacją ponosi Sprzedający.

9.6. Rozpoznanie reklamacji wynosi do 14 dni, licząc od dnia otrzymania przez Sprzedającego wadliwego produktu. Sprzedający o decyzji poinformuje Kupującego pisemnie (na podany przez Kupującego adres do korespondencji).

9.7. Kupujący, w ramach reklamacji, może żądać wymiany na nowy produkt lub naprawy produktu, może też złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny lub o odstąpieniu od umowy (wtedy, gdy wada jest istotna).

9.8. Jeśli w wyniku postępowania reklamacyjnego dojdzie do zwrotu środków pieniężnych, to są one przekazane na wskazane w zgłoszeniu reklamacyjnym konto.

9.9. W sytuacji stwierdzenia uszkodzeń produktu, za które Sprzedający nie jest odpowiedzialny, Sprzedający skontaktuje się z Kupującym celem przekazania informacji o ewentualnych kosztach naprawy. Decyzja o przeprowadzeniu naprawy należy do Kupującego.

9.10. Reklamacje związane z różnicą barw produktów zamówionych, wynikające z indywidualnych ustawień monitora Kupującego, nie stanowią podstawy reklamacji.

9.11. Reklamacja nie obejmuje: naturalnego zużycia produktów, będącego skutkiem jego użytkowania; uszkodzeń mechanicznych produktu, wynikających z niewłaściwego użytkowania; uszkodzeń powstałych w wyniku nieodpowiedniego przechowywania i czyszczenia produktu.

10. Karta podarunkowa

10.1. Aby zakupić kartę podarunkową, należy wybrać kartę o określonej wartości (50 zł, 80 zł, 100 zł) i dodać ją do koszyka, wybrać formę płatności i sposób dostawy. Istnieje możliwość wysyłki karty podarunkowej drogą elektroniczną. Wówczas należy, przed dokonaniem zakupu, skontaktować się ze Sprzedającym.

10.2. W celu realizacji karty podarunkowej, Kupujący powinien dokonać zakupu w sklepie internetowym na stronie http://achastudio.pl/, a w końcowej fazie, w polu „kod kuponu” wpisać kod znajdujący się na karcie.

10.3. Karta nie podlega zwrotowi ani wymianie na środki pieniężne.

10.4. Sklep nie wypłaca różnicy w przypadku zakupu produktów o wartości niższej od nominału karty.

10.5. W przypadku, gdy wartość produktów jest wyższa od nominału karty Kupujący zobowiązany jest do dopłacenia różnicy.

10.6. Każda karta posiada indywidualny kod i termin ważności, który wynosi 6 miesięcy od daty zakupu karty.

10.7. Klient nie powinien udostępniać kodu umieszczonego na karcie osobom trzecim.

10.8. Kartę należy wykorzystać jednorazowo.

10.9. Karta podarunkowa ma charakter gwarantowany, to znaczy podlega wymianie na produkty z oferty sklepu internetowego ACHA Studio Biżuterii, jeżeli Kupujący spełnia warunki niniejszego Regulaminu.

11. Dane Osobowe

11.1. Informacje wstępne

11.1.1. Niniejszy Serwis jest obsługiwany przez ACHA Tomasz Szymczak ul. Granitowa 15/2, 44-121 Gliwice. NIP 6312344646, REGON 362915288. Telefon: 737 460 775, e-mail: kontakt@achastudio.pl. Rolę Administratora danych osobowych, w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej nazywane “RODO”) pełni właściciel firmy Tomasz Szymczak.

11.1.2. Administrator korzysta z danych osobowych Użytkownika, ponieważ Użytkownik zdecydował się dokonać zakupu w Sklepie internetowym Administratora lub wyraził zgodę na otrzymywanie bonów rabatowych drogą elektroniczną na podany adres e-mail, bądź też w inny sposób przekazał Administratorowi swoje dane z wykorzystaniem Serwisu i wyraził zgodę na ich przetwarzanie.

11.1.3. Sklep internetowy, dostępny pod adresem https://achastudio.pl/sklep, prowadzi działalność w oparciu o Regulamin, dostępny jest tutaj.

11.2. Cele i zakres przetwarzania danych osobowych

11.2.1. Administrator gromadzi i przetwarza, z pełnym poszanowaniem ochrony prywatności Użytkownika i zasad wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa w tym zakresie, takie dane osobowe Użytkownika Serwisu, jak imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, IP Użytkownika, uzyskane na podstawie zgody Użytkownika, którego dane dotyczą.

11.2.2. Dane osobowe przetwarzane są przez Administratora tylko w zakresie niezbędnym do realizacji celu, jakim jest umożliwienie Użytkownikowi korzystania z Serwisu, a w szczególności wykonywania następujących czynności:

– zakładania i zarządzania kontem Użytkownika;

– dokonywania transakcji;

– kontaktowania się z Użytkownikiem, w celach związanych ze złożonym przez Użytkownika zamówieniem;

– zapewnienia właściwej realizacji procedury zamawiania, w tym wystawienia dowodu sprzedaży (paragonu lub faktury) oraz wysyłki produktów;

– obsługi reklamacji, w przypadku, gdy Użytkownik złoży taką reklamację;

– przyjęcia i obsługi zapytania, wysłanego za pośrednictwem udostępnionego formularza;

– wsparcia technicznego;

– wysyłania drogą elektroniczną bonów rabatowych.

11.2.3. Użytkownik może, odwiedzając Serwis, pozostawić komentarz. Wówczas Administrator zbiera dane widoczne w formularzu komentowania, adres IP oraz podpis jego przeglądarki, jako pomoc przy wykrywaniu spamu.

11.2.4. Administrator umożliwia skontaktowanie się z nim za pośrednictwem formularza kontaktowego. Skorzystanie z formularza wymaga podania danych osobowych niezbędnych do skontaktowania się z Użytkownikiem i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Przesłane dane są wykorzystywane jedynie na potrzeby obsługi wysłanego zapytania.

11.2.5. Administrator przetwarza również dane osobowe Użytkownika odwiedzającego jego profil prowadzony w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram). Dane te są przetwarzane w związku z prowadzeniem profilu, w tym w celu informowania Użytkownika o aktywności Administratora oraz promowaniu produktów, a także w celu komunikacji z Użytkownikiem za pośrednictwem tych mediów społecznościowych.  Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych przez Administratora w tym celu jest jego uzasadniony interes (art. 6 ust 1 lit. f RODO), polegający na promowaniu własnej marki oraz budowaniu i utrzymaniu społeczności związanej z marką.

11.2.6. Podanie danych osobowych przez Użytkownika jest zawsze dobrowolne, ale niezbędne do korzystania z niektórych funkcjonalności Serwisu, m.in. założenie konta, realizacja zamówienia i dostarczenia zakupionych produktów, obsługa reklamacji.

11.2.7. Przetwarzanie danych osobowych Użytkowników odbywa się zgodnie z rozporządzeniem, ustawą o ochronie danych osobowych, ustawą o oświadczeniu usług drogą elektroniczną i prawem telekomunikacyjnym.

11.2.8. Dane Użytkownika Administrator przetwarza samodzielnie, natomiast po dokonaniu zakupu w Sklepie internetowym, dane (w zakresie niezbędnym do realizacji dostawy produktów), zostaną udostępnione podmiotowi realizującemu dostawę oraz operatorom płatności dostępnym na stronie (w zakresie niezbędnym do dokonania płatności za zakupione produkty).

11.2.9. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych, możliwości ich poprawiania, żądania ich usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. 

11.2.10. Administrator dba o bezpieczeństwo danych osobowych Użytkownika. Komunikacja pomiędzy Serwisem i Użytkownikiem jest zabezpieczona certyfikatem szyfrującym SSL.

11.2.11. Administrator zastrzega sobie prawo ujawnienia informacji organom administracji państwowej, które zgłoszą żądanie udzielenia takich informacji, w oparciu o odpowiednią podstawę prawną i zgodnie z przepisami obowiązującego prawa.

11.3. Okres przechowywania danych osobowych

11.3.1. Dane Użytkownika są przechowywane w zależności od celu, dla którego są przetwarzane. 

11.3.1.1. Dane osobowe Użytkownika, który złożył zamówienie za pośrednictwem sklepu internetowego, będą przetwarzane przez okres wymagany do realizacji zamówienia, następnie przez okres niezbędny do realizacji ewentualnych roszczeń reklamacyjnych Użytkownika, a po tym czasie przez taki okres, przez jaki Administrator będzie do niego zobowiązany zgodnie z zasadą rozliczalności RODO, jednak nie dłużej niż przez 5 lat od zrealizowania zamówienia.

11.3.1.2. Jeśli Użytkownik Serwisu zostawi komentarz, jego treść i metadane będą przechowywane do czasu wycofania zgody. 

11.3.1.3. W przypadku uzyskania przez Użytkownika bonu rabatowego, Administrator przetwarza dane osobowe Użytkownika przez czas niezbędny do realizacji bonu rabatowego, każdorazowo wskazany przy przekazaniu bonu Użytkownikowi.

11.3.1.4. Dla Użytkownika, który zarejestrował się w Serwisie, Administrator przechowuje informacje osobiste wprowadzone w profilu. Użytkownik może dokonać wglądu, korekty (nie licząc nazwy Użytkownika, której nie można zmienić) albo skasować swoje informacje osobiste w dowolnej chwili. Administrator może również przeglądać i modyfikować te dane.

11.3.1.5. Dane osobowe, zawarte w dokumentacji księgowej, będą przechowywane przez okres wskazany w obowiązujących przepisach prawa, w tym przepisach podatkowych.

11.3.2. Okres przetwarzania danych może być przedłużony wówczas, gdy przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia i dochodzenia ewentualnych roszczeń lub obrony przed nimi, a po tym okresie, w przypadku i zakresie, w jakim będą wymagać tego przepisy prawa. Po upływie okresu przetwarzania dane są nieodwracalnie usuwane.

12. Postanowienia końcowe

12.1. Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem 25 maja 2018 roku.

12.2. Kupujący posiada dostęp do niniejszego regulaminu, znajdującego się w zakładce Regulamin. Aktualny regulamin może być także dostarczony Kupującemu bezpłatnie za pośrednictwem poczty elektronicznej, na prośbę Kupującego.

12.3. Sprzedający zastrzega sobie prawo dokonywania zmian w niniejszym regulaminie. Zmiany te obowiązują Kupujących składających zamówienia po dniu opublikowania regulaminu wraz ze zmienioną treścią.

12.4. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają powszechnie obowiązujące przepisy prawa.