RÓŻA WIATRÓW W BIŻUTERII – PIĘKNY I WYJĄTKOWY SYMBOL

wpis w: Symbole w biżuterii | 0

róża wiatrów w biżuterii

RÓŻA WIATRÓW W BIŻUTERII PIĘKNY I WYJĄTKOWY SYMBOL

Róża wiatrów w biżuterii cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie, jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu. Dlaczego? Współczesna kobieta uwielbia delikatną, lecz niebanalną i wymowną biżuterię, która podkreśla jej styl, osobowość, kobiecość i jednocześnie wyraża uczucia, marzenia, wspomnienia… Biżuteria staje się zarówno eleganckim i nowoczesnym dodatkiem, jak i pięknym, osobistym amuletem. W takiej sytuacji to właśnie róża wiatrów jest jednym z najpiękniejszych i jednocześnie niezwykłych symboli. 

SYMBOLIKA RÓŻY WIATRÓW

Wyjątkowa róża wiatrów to ważny symbol o głębokim znaczeniu, historią sięgający do starożytności. Na samym początku warto wspomnieć, że pod pojęciem róży wiatrów mieszczą się dwie rzeczy. Mianowicie, zarówno róża kompasowa (tarcza kompasu z podziałką, wyznaczającą kierunkami świata), nanoszona na stare mapy morskie i stosowana przez żeglarzy przed wprowadzeniem kompasu magnetycznego, jak i róża wiatrów przedstawiająca rozkład wiatrów.

Róża wiatrów posiada głęboko metaforyczne znaczenie, nawiązuje do podróżowania i chęci odkrywania tego, co nieznane, a co nas ciekawi, w tym także poznawania samego siebie. Symbolizuje wolność, siłę i walkę z przeróżnymi trudnościami, przeciwnościami losu, wskazując drogę do szczęścia. Dawniej, była amuletem żeglarzy, zapewniając bezpieczny powrót do domu. Współcześnie, jest szczególnie popularnym motywem, stosowanym na przedmiotach, pamiątkach, w tym także w jubilerstwie. 

RÓŻA WIATRÓW W BIŻUTERII – BRANSOLETKI I NASZYJNIKI

Elegancka, niepowtarzalna i subtelna biżuteria z róża wiatrów jest dostępna w naszym sklepie. Mamy dla Ciebie srebrne damskie bransoletki i naszyjniki z kolekcji FIND YOUR FREEDOM /Znajdź swoją “wolność”/, swoje miejsce na ziemi. Dotyczy to także dążenia do wyznaczonego celu czy osiągnięcia takiego stanu, kiedy czujemy się dobrze, oddychamy pełną piersią.

Delikatna bransoletka srebrna z różą wiatrów idealnie prezentuje się zarówno osobno, jak i w połączeniu z naszymi bransoletkami z kamieniami. Poniżej, z kamieniami księżycowymi, tworząc wyjątkowy zestaw TRUST YOUR INTUITION, FIND YOUR FREEDOM /Zaufaj intuicji, znajdź swoją “wolność”/.

róża wiatrów w biżuterii

Oryginalna bransoletka z kamieni zoisyt z rubinem z różą wiatrów, w wersji wkładanej na rękę (na gumce jubilerskiej), w zestawie.

róża wiatrów w biżuterii

Delikatny naszyjnik srebrny z różą wiatrów

róża wiatrów w biżuterii

Biżuteria z różą wiatrów to również doskonała propozycja na wyjątkowy prezent dla każdej kobiety. Wyraża więcej niż słowa i z pewnością sprawi wielką radość.

Sprawdź naszą pełną ofertę w Sklepie internetowym z biżuterią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.