biżuteria z kamieni naturalnych

BIŻUTERIA Z KAMIENI NATURALNYCH – LAPIS LAZULI

wpis w: Moc kamieni | 0

BIŻUTERIA Z KAMIENI NATURALNYCH  LAPIS LAZULI

Biżuteria z kamieni naturalnych coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Zdecydowanie, jednym z najciekawszych i niezwykle efektownych kamieni jest lapis lazuli (lazuryt), powszechnie stosowany w jubilerstwie. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa lapis – kamień, skała i arabskiego azul (pers. lazhward) – niebieski, niebo, co nawiązuje do jego niezwykłej kolorystyki. Kamień ten posiada charakterystyczną, intensywną, niebiesko-granatową barwę z białymi, szarymi bądź złocistymi akcentami, powstającymi w wyniku domieszek pirytu i kalcytu.

BIŻUTERIA Z KAMIENI W ŻYCIU CODZIENNYM

Lapis lazuli jest kamieniem prawdy, życiowej mądrości i inspiracji. Dlaczego? Pozwala otworzyć się na otaczający nas świat, wyrażać swoje uczucia i emocje, postępując jednocześnie w zgodzie z samym sobą i szacunkiem wobec innych ludzi. Sprzyja więc harmonii i budowaniu wszelkich pozytywnych relacji – w rodzinie, przyjaźni, związku. Jest to kamień polecany dla osób nieśmiałych, ponieważ dodaje wewnętrznej siły i pewności siebie, co bardzo pomaga przy samoakceptacji i wyrażaniu siebie. Ponadto, potrafi przynieść rozstrzygnięcie i prawdę w sytuacjach, gdy toczy się walka między głosem serca a umysłu. Wpływa pozytywnie na rozwój duchowy, koncentrację i wspiera dążenie do wyznaczonych celów. Pomaga także pozbyć się wszelkich negatywnych myśli.

Biżuteria z lapisów lazuli jest bardzo efektowna i stanowi idealne dopełnienie wielu codziennych czy wieczorowych stylizacji. Już delikatna bransoletka z lapisów lazuli dodaje im elegancji, klasy i wyrazistości.

biżuteria z kamieni naturalnych

Ze względu na głęboką, uniwersalną barwę bransoletki z lapisów lazuli pięknie komponują się z wieloma kolorami i każdym strojem. Co więcej, stanowią doskonałą alternatywę dla ponadczasowej czerni. 

biżuteria z kamieni naturalnychNas ten kamień absolutnie uwiódł. Jesteśmy przekonani, że Tobie również przypadnie do gustu.

Sklep internetowy z biżuterią ACHA Studio Biżuterii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.