biżuteria srebrna

BIŻUTERIA SREBRNA. CZY WARTO JĄ KUPOWAĆ?

wpis w: Biżuteria | 0

BIŻUTERIA SREBRNA. CZY WARTO JĄ KUPOWAĆ?

Srebro to metal szlachetny, od dawien dawna powszechnie stosowany w jubilerstwie. Co więcej, obecnie jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu. Niezwykłą popularnością cieszą się delikatne, srebrne bransoletki i naszyjniki. Jednakże, wszelkie półfabrykaty, wykorzystywane do tworzenia biżuterii, nie powstają ze srebra w czystej postaci – takie srebro byłoby za miękkie. Dlatego, by zwiększyć trwałość srebra, stosuje się domieszki, przede wszystkim miedź. Zatem, jeśli chcesz kupić biżuterię srebrną, zwróć uwagę na jej próbę, czyli ilość czystego srebra w stopie. Im wyższa próba srebra, tym Twoja biżuteria zyskuje na wartości. Najpowszechniejszą i najcenniejszą jest próba 925. Co oznacza? Wyroby ze srebra tej próby posiadają aż 92,5% czystego srebra. Co się z tym wiąże – ryzyko uczulenia na produkty ze srebra próby 925 jest praktycznie znikome. Natomiast, wraz z obniżaniem się próby, pojawia się więcej domieszek, a to zwiększa ryzyko wystąpienia alergii.

Wybierając naszą biżuterię, masz pewność, że powstała ona ze srebra najwyższej jakości – próby 925. 

PIELĘGNACJA BIŻUTERII SREBRNEJ

Poniższej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, dzięki którym Twoja biżuteria zachowa blask i naturalny kolor na dłużej:

  1. Przechowuj biżuterię ze srebra w woreczku strunowym i pudełku jubilerskim, w miejscu suchym i chłodnym. Główną przyczyną czernienia srebra są związki siarki zawarte w powietrzu. Biżuteria srebrna straci swój urok szybciej, nawet leżąc w kuferku, jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone.
  2. Chroń swoją biżuterie przed kontaktem z kontaktem z kosmetykami (lakierami do włosów, balsamami, kremami, itp.) oraz wszelkimi detergentami.

Więcej informacji dotyczących pielęgnacji biżuterii znajdziesz na naszej stronie Pielęgnacja biżuterii.

Istnieje opinia, że biżuteria czernieje, gdy osoba, która ją nosi jest chora. Do chwili obecnej naukowcy nie potwierdzili związku między chorobą a czernieniem srebra. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że u osoby, u której srebro nigdy nie czerniało nagle zmieniło kolor? Nasz organizm, wraz z potem, wydala związki siarki (dostarczone np. poprzez spożywane produkty). W zależności od wieku, diety, pory roku, przyjmowanych leków czy aktywności fizycznej stężenie siarki może być bardzo duże, a wówczas srebro szybko zmieni kolor.

Zatem, proponujemy zaparzyć ulubioną kawę lub herbatę i sprawdzić ofertę naszego sklepu.

U nas znajdziesz wiele ciekawych produktów, wykonanych na bazie srebra próby 925. Jesteśmy przekonani, że przypadną Ci do gustu.biżuteria srebrna

PRZEJDZ DO SKLEPU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.