biżuteria srebrna

BIŻUTERIA SREBRNA. CZY WARTO JĄ KUPOWAĆ?

wpis w: Biżuteria | 0

BIŻUTERIA SREBRNA. CZY WARTO JĄ KUPOWAĆ?

Srebro to metal szlachetny, od dawna powszechnie stosowany w jubilerstwie. Co więcej, obecnie jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu, ze względu na swój wyjątkowy blask, neutralną barwę i przystępną cenę. Niezwykłą popularnością cieszą się delikatne, srebrne bransoletki i naszyjniki z ważnymi symbolami. Jednakże, wszelkie półfabrykaty, wykorzystywane do tworzenia biżuterii, nie powstają ze srebra w czystej postaci – takie srebro byłoby za miękkie. Dlatego, by zwiększyć trwałość srebra, stosuje się domieszki, przede wszystkim miedź. Jeśli chcesz kupić biżuterię srebrną, zwróć uwagę na jej próbę, czyli ilość czystego srebra w stopie. Im wyższa próba srebra, tym Twoja biżuteria zyskuje na wartości. Najpowszechniejszą i najcenniejszą jest próba 925. Co oznacza? Wyroby ze srebra tej próby posiadają aż 92,5% czystego srebra. Co się z tym wiąże – ryzyko uczulenia na produkty ze srebra próby 925 jest praktycznie znikome. Natomiast, wraz z obniżaniem się próby, pojawia się więcej domieszek, a to zwiększa ryzyko wystąpienia alergii.

Wybierając naszą biżuterię, masz pewność, że powstała ona ze srebra najwyższej jakości – próby 925. 

PIELĘGNACJA BIŻUTERII SREBRNEJ

Poniższej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, dzięki którym Twoja biżuteria zachowa piękny połysk i naturalny kolor na dłużej:

  1. Przechowuj biżuterię w woreczku strunowym i pudełku jubilerskim, w miejscu suchym i chłodnym. Główną przyczyną czernienia (ciemnienia) srebra są związki siarki zawarte w powietrzu. Biżuteria srebrna traci swój urok szybciej, nawet leżąc w kuferku, jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone.
  2. Chroń swoją biżuterię przed kontaktem z kosmetykami (lakierami do włosów, balsamami, kremami, itp.) oraz wszelkimi detergentami.

W naszym poradniku znajdziesz więcej informacji o tym, jak dbać o biżuterię.

Czasami zastanawiamy się dlaczego, pomimo odpowiedniej pielęgnacji, biżuteria ze srebra ciemnieje, staje się brązowa czy wręcz czarna. Według jednej z opinii dzieje się tak, gdy osoba, która ją nosi choruje. Do chwili obecnej naukowcy nie potwierdzili związku między chorobą a ciemnieniem srebra. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że u osoby, u której srebro nigdy nie czerniało nagle zmieniło kolor? Nasz organizm, wraz z potem, wydala związki siarki. W zależności od wieku, diety, pory roku, przyjmowanych leków czy aktywności fizycznej i stopnia zanieczyszczenia powietrza, stężenie siarki może być bardzo duże, a wówczas srebro może zmienić swoją barwę. 

Ważny jest jednak fakt, iż srebrnej biżuterii można przywrócić jej pierwotny kolor, czyszcząc ją odpowiednimi do tego celu środkami. W naszym sklepie dostępna jest m.in. profesjonalna ściereczka do czyszczenia biżuterii ze srebra.

Zatem, proponujemy zaparzyć ulubioną kawę lub herbatę i sprawdzić ofertę naszego sklepu internetowego z biżuterią. Mamy dla Ciebie wiele interesujących produktów, wykonanych na bazie srebra próby 925. Jesteśmy przekonani, że przypadną Ci do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.