biżuteria srebrna

BIŻUTERIA SREBRNA. CO OZNACZA SYMBOL 925?

wpis w: Porady | 0

BIŻUTERIA SREBRNA. CO OZNACZA SYMBOL 925?

Biżuteria srebrna obecnie jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu, ze względu na swój wyjątkowy blask, neutralną barwę i przystępną cenę. Niezwykłą popularnością cieszą się delikatne bransoletki srebrne i srebrne naszyjniki z ważnymi symbolami. Warto w tym miejscu nadmienić, że srebro to metal szlachetny, od dawna powszechnie stosowany w jubilerstwie. Jednakże, wszelkie półfabrykaty, wykorzystywane do tworzenia biżuterii, nie powstają ze srebra w czystej postaci – takie srebro byłoby za miękkie i podatne na kruszenie czy łamanie. Dlatego, by zwiększyć trwałość srebra, stosuje się domieszki, przede wszystkim miedź. Jeśli chcesz kupić biżuterię srebrną, zwróć uwagę na jej próbę, czyli ilość czystego srebra w stopie. Im wyższa próba srebra, tym Twoja biżuteria zyskuje na wartości. Najpowszechniejszą i najcenniejszą jest próba 925. Co oznacza? Wyroby ze srebra tej próby posiadają aż 92,5% czystego srebra, to ich atut. Co się z tym wiąże – ryzyko uczulenia na takie produkty srebrne jest praktycznie znikome. Natomiast, wraz z obniżaniem się próby, pojawia się więcej domieszek, a to zwiększa ryzyko wystąpienia alergii.

Wybierając naszą biżuterię, masz pewność, że powstała ze srebra najwyższej jakości i wytrzymałości – próby 925. 

BIŻUTERIA SREBRNA – UŻYTKOWANIE I PIELĘGNACJA

O każdą bransoletkę lub każdy naszyjnik, to małe, ręcznie wykonane dzieło sztuki, trzeba dbać. Jeśli chcesz, by Twoja biżuteria zachowała swój piękny, naturalny kolor i blask na dłużej pamiętaj o właściwej pielęgnacji i regularnym czyszczeniu. Poniższej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które Ci w tym pomogą:

  1. Przechowuj swoją biżuterię w woreczku strunowym i pudełku jubilerskim, w miejscu suchym i chłodnym. Główną przyczyną czernienia (ciemnienia) srebra są związki siarki zawarte w powietrzu. Biżuteria srebrna traci swój urok szybciej, nawet leżąc w kuferku, jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone. 
  2. Chroń swoją biżuterię przed kontaktem z kosmetykami (lakierami do włosów, balsamami, kremami, perfumami) oraz wszelkimi detergentami.
  3. Zdejmuj ją przed uprawianiem sportu, opalaniem, kąpielą, spaniem czy wykonywaniem różnym prac domowych.

Więcej informacji o tym,  jak dbać o biżuterię znajdziesz w naszym poradniku.

Czasami jednak zastanawiamy się dlaczego, pomimo odpowiedniej pielęgnacji, biżuteria ze srebra ciemnieje, staje się brązowa czy wręcz czarna. Według jednej z opinii dzieje się tak, gdy osoba, która ją nosi choruje. Do chwili obecnej naukowcy nie potwierdzili związku między chorobą a ciemnieniem srebra. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że u osoby, u której srebro nigdy nie czerniało nagle zmieniło kolor? Nasz organizm, wraz z potem, wydala związki siarki. W zależności od wieku, diety, pory roku, przyjmowanych leków czy aktywności fizycznej i stopnia zanieczyszczenia powietrza, stężenie siarki może być bardzo duże, a wówczas srebro może zmienić swoją barwę. 

Ważny jest jednak fakt, iż srebrnej biżuterii można przywrócić jej pierwotny kolor, czyszcząc ją przeznaczonymi do tego środkami. W naszym sklepie dostępna jest m.in. profesjonalna ściereczka do czyszczenia biżuterii ze srebra.

Zatem, proponujemy zaparzyć ulubioną kawę lub herbatę i sprawdzić ofertę ACHA Studio Biżuteria Sklep. Mamy dla Ciebie wiele interesujących produktów, wykonanych na bazie srebra próby 925. Jesteśmy przekonani, że przypadną Ci do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.