lapis lazuli

Lapis lazuli – kamień z duszą

wpis w: Moc kamieni | 0

Lapis lazuli – kamień z duszą

Lapis lazuli to magiczny i zachwycający kamień, powszechnie stosowany w jubilerstwie. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa lapis – kamień, skała i arabskiego azul (pers. lazhward) – niebieski, niebo, co nawiązuje do jego niezwykłej kolorystyki. Kamień ten posiada bowiem charakterystyczną, intensywną barwę – niebiesko-granatową, fioletową lub zielono-niebieską z białymi, szarymi bądź złocistymi akcentami.

Lapis lazuli jest kamieniem prawdy, życiowej mądrości i inspiracji. Dlaczego? Pozwala otworzyć się na otaczający nas świat, wyrażać swoje uczucia i emocje, postępując jednocześnie w zgodzie z samym sobą i szacunkiem wobec innych ludzi. Sprzyja więc harmonii i budowaniu wszelkich pozytywnych relacji – w rodzinie, przyjaźni, związku. Jest to kamień polecany dla osób nieśmiałych, ponieważ dodaje niesamowitej, wewnętrznej siły i pewności siebie, co bardzo pomaga przy samoakceptacji i wyrażaniu siebie. Ponadto, potrafi przynieść rozstrzygnięcie i prawdę w sytuacjach, gdy toczy się walka między głosem serca a umysłu. Wpływa pozytywnie na rozwój duchowy, koncentrację i wspiera dążenie do wyznaczonych celów. 

Biżuteria z lapisu lazuli stanowi idealne dopełnienie wielu codziennych czy wieczorowych stylizacji, dodając im elegancji i wyrazistości. Ze względu na głęboką, uniwersalną barwę można go łączyć z wieloma kolorami i każdym stylem. Co więcej, stanowi doskonałą alternatywę dla ponadczasowej czerni. 

W naszym sklepie znajdziesz wyjątkową biżuterię z lapisu lazuli → ACHA Studio Biżuterii

Nas ten kamień absolutnie uwiódł, jesteśmy pewni, że Tobie również przypadnie do gustu.

Zostaw Komentarz