Biżuteria srebrna. Czy warto ją kupować?

Biżuteria srebrna. Czy warto ją kupować?

wpis w: Biżuteria | 0

Biżuteria srebrna. Czy warto ją kupować?

Srebro jest metalem szlachetnym, od dawien dawna powszechnie stosowanym w jubilerstwie. Obecnie jeszcze bardziej zyskało na znaczeniu. Niezwykłą popularnością cieszą się minimalistyczne, srebrne bransoletki i delikatne naszyjniki. Jednakże nie są one wykonywane ze srebra w czystej postaci – takie srebro jest za miękkie do wyrobu biżuterii. By zwiększyć trwałość srebra stosuje się domieszki, przede wszystkim miedź. Dlatego, kupując biżuterię srebrną, warto zwrócić uwagę na jej próbę, czyli ilość czystego srebra w stopie. Im próba srebra jest wyższa, tym biżuteria zyskuje na wartości. Najpowszechniejszą i najcenniejszą jest próba 925. Co oznacza? Wyroby ze srebra tej próby posiadają aż 92,5% czystego srebra. Co się z tym wiąże – ryzyko uczulenia na produkty ze srebra próby 925 jest praktycznie znikome. Natomiast, wraz z obniżaniem się próby, pojawia się więcej domieszek, a to zwiększa ryzyko wystąpienia alergii. Biżuteria srebrna, którą znajdziesz w naszej ofercie wykonana jest wyłącznie ze srebra próby 925. 

Nieodłączne pytania, które pojawiają się przy zakupie biżuterii srebrnej dotyczą jej czernienia. Poniższej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które pomogą Twojej biżuterii zachować blask i naturalny kolor na dłużej:

  1. Przechowuj biżuterię w woreczku strunowym i pudełku jubilerskim, w miejscu suchym i chłodnym. Główną przyczyną czernienia srebra są związki siarki zawarte w powietrzu. Biżuteria srebrna straci swój urok szybciej, nawet leżąc w kuferku, jeśli powietrze jest bardziej zanieczyszczone.
  2. Chroń swoją biżuterie przed kontaktem z kontaktem z kosmetykami (lakierami do włosów, balsamami, kremami, itp.) oraz wszelkimi detergentami.

Więcej informacji dotyczących pielęgnacji biżuterii znajdziesz na naszej stronie Pielęgnacja biżuterii.

Istnieje także opinia, że biżuteria czernieje, gdy nosząca ją osoba jest chora. Do chwili obecnej nie został naukowo potwierdzony związek między chorobą a czernieniem srebra. Jak w takim razie wytłumaczyć fakt, że u osoby, u której srebro nigdy nie czerniało nagle zmieniło kolor? Nasz organizm, wraz z potem, wydala związki siarki (dostarczone np. poprzez spożywane produkty). W zależności od wieku, diety, pory roku, przyjmowanych leków czy aktywności fizycznej stężenie siarki może być bardzo duże, a wówczas srebro szybko zmieni kolor.

Zapraszamy Cię zatem do naszego sklepu, gdzie czeka na Ciebie wiele produktów wykonanych na bazie srebra próby 925. 

PRZEJDZ DO SKLEPU

Zostaw Komentarz